Opel Periyodik Bakım

Kullanılan araçların ömürleri, her malzemede olduğu gibi ona gösterdiğiniz itinaya bağlı olarak artıyor veya azalıyor. Rölantide çalışan bir motorda bile sıcaklık 2000-2500 0C civarında seyrediyor. Motorun, motor hacmi de dahil birçok özelliğe göre değişen dakikadaki devir sayısının 500-1000 arasında değiştiği dikkate alındığında dört silindirli bir motorda piston asgari 125 kere hareket ediyor.

Her bir piston silindir içerisindeki bu hareketi ve yüksek ısı en sağlam malzemeleri bile zamanla yıpratıyor. Bu çerçeveden bakıldığında aracın tüm parçalarının zamanla yıpranması kaçınılmaz oluyor. İçerisinde can taşıyan bu araçların periyodik bakımları, hem aracın ömrüne hem de araçtakilerin emniyetine büyük katkı sağlıyor. Opel firması bu nedenle periyodik bakımları çok önemsiyor. Ehil kişiler tarafından yapılan periyodik bakımlar, uzun vadede büyük kazançlar sağlıyor.

Opel Periyodik Bakım Tablosu

Opel aracınızın bakımı yetkili servislerde Opel periyodik bakım tablosu esas alınarak yapılıyor. Servise gittiğinizde sizin de görebileceğiniz bu tabloda; uluslararası standartlar gereği 15.000 km.de yapılan ilk bakımdan başlayarak ilk ve müteakip her 15.000 km.de periyodik bakımda hangi parçaların değiştirileceği, hangilerinin ayarlanacağı ve nelerin kontrol edileceği açıkça belirtiliyor.

Bu tablo, her bir parçanın teknik veriler ışığında ne kadar sürede ne ölçüde yıpranabileceğini dikkate alarak aracı daha büyük hasarlardan ve araç kaynaklı kazalardan koruyor. Ayrıca; eğer yıl içerisinde 15.000 km.den az yol kat edilmişse yine de her yıl periyodik bakım yaptırılması gerekiyor.

Opel Bakım Fiyatları

Yetkili servisler, Opel bakım fiyatları açısından standart bir tarife uyguluyor. Bu fiyatlar yıl içerisinde düzenlenen kampanyalarla Opel kullanıcılarına duyuruluyor. Bakım süresi veya bakım için tavsiye edilen yol kat edilmemişse bile bu dönemlerden istifade etmek kullanıcının inisiyatifine kalıyor.

Opel Astra Ağır Bakım Kaç Km

Ağır bakım; araçların diğer periyodik bakımlarından farklı olarak, sürücü talebi olsun veya olmasın periyodik bakıma ilave olarak;

  • Aracın detaylı kontrolünü,
  • Debriyaj baskı balatasının kontrolünü,
  • Fren sisteminin kontrolü,
  • Sızıntıların kontrolü,
  • Yürüyen aksama bağlı rot, rot kolu gibi tüm parçaların kontrolünü,
  • Aydınlatma sisteminin tamamının kontrolünü,
  • Tüm yağ ve fitrelerin değişimini içeriyor.

Ağır bakıma alınan aracın tüm parçalarında kullanım şarlarına bağlı olarak yıpranma olabileceği dikkate alınıyor. Buna rağmen, uygun şartlarda kullanılan bir aracın örneğin debriyajı ile ilgili hiçbir işlem yapılmayabiliyor. Çünkü kontrol, ihtiyaç duyulmayan parçaların da değişimi anlamına gelmiyor.

Opel Astra ağır bakım kaç km sonunda yapılmalıdır sorusunun cevabını ise araç servise götürüldüğünde servisten almak daha iyi oluyor. Genellikle 70.000 -90.000 km aralığında ağır bakım ihtiyacı doğsa da kullanım şartları bunu değiştirebiliyor.

Opel Periyodik Bakım Fiyatları 2021

Opel periyodik bakım fiyatları 2021 yılında da araç model ve yaşına göre değişiklik gösteriyor. Opel servisleri düzenledikleri kampanyalarla değişik yıllarda üretilmiş Opeller için uygun ödeme şartları sunuyor. Örneğin 7 yaş üzeri için süren kampanyada bakım fiyatları 699 TL’den başlıyor. Modellerdeki parça farklılıklarının ve aracın yıpranma durumuna göre değişimi gereken ilave parçaların bu fiyatın dışında olduğunu unutmamak gerekiyor.

Opel Corsa Periyodik Bakım Tablosu

Opel, müşterilerine hatasız hizmeti esas alıyor. Alman teknolojisi ile üretilen araçlarına güvenen opel servisleri, bilimin gösterdiği gerçeklerden ayrılmıyor. Hem müşteriye hem de bakım personeline bir rehber olan Opel Korsa bakım tablosu, ne zaman hangi parçanın değişeceğini, nelerin kontrol edileceğini ve hangi ayarların yapılacağını bakım personelinin keyfine bırakmıyor. Bir sistem dahilinde bakım tablosuna göre yapılan bakımın tek istisnasını kullanıcının aracı ile ilgili şüpheleri varsa ilgili parçaların kontrolü gerekirse değişim veya tamiri oluşturuyor.

Opel Profesyonel Bakım Paketinde Neler Var

Araç servislerine gidildiğinde müşteri, kendisini her zaman tam bilgilendirebilecek kapasitede profesyonel personelle çalışmak istiyor. Opel bu hususu her zaman ön planda tutuyor.

Opel profesyonel bakım paketinde neler var sorusunun karşılığı servislerde elbette Opel’e yakışır şekilde cevap buluyor. Periyodik bakımları tam bir profesyonel anlayışla gerçekleştiren servis, motor yağı, filtreler(hava, yakıt ve polen) ve işçiliği içeriyor.

Opel Insignia Periyodik Bakım Tablosu

Opel Insignia aracınız varsa aracınızda hangi parçalar ne zaman değişecek, periyodik bakımda hangi işlemler yapılacak diye tahminde bulunmaya çalışmanız gerekmiyor. Opel Insignia Periyodik Bakım Tablosu, ilk bakımdan itibaren kullanıcının da anlayabileceği şekilde detaylı olarak neyi ne zaman yaptırmanız gerektiği konusunda sizlere yol gösteriyor. Bakım tablosu herhangi bir Opel yetkili servisinden temin edilebiliyor.

Opel Astra 45000 Bakımında Neler Yapılıyor?

Aracın performansının üst daima üst düzeyde seyretmesi, ona verilecek öneme göre değişiyor. Aracını çok yoğun kullanmayan bir sürücü, 45.000 km sınırına yaklaşık dört yılda ulaşıyor. Opel Astra 45000 bakımında neler yapılıyor sorusunun cevabı, aracın nasıl kullanıldığına da bağlı olarak değişiyor. Bu bakımda; araç detaylı bir şekilde gözle muayene ediliyor.

Her periyodik bakımda olduğu gibi filtreler ve motor yağı değiştiriliyor. Karter tapa contası da değiştirilecek parçalar arasında yer alıyor. Bu değişimler sonunda aracın performansı bilgisayarla ölçülüyor. Ölçümlerde anormal bi veri elde edilmezse ve sürücünün de bir şikâyeti yoksa araç bir sonraki bakıma kadar güvenle kullanılabilecek şekilde sürücüye teslim ediliyor.

Opel Periyodik Bakım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Hattı
Whatsapp Hattı
Merhaba,
Aracınız ile ilgili sorunlarınıza anında cevap bulabilirsiniz?
Telefon Hattı