Opel’in B segmenti temsilcisi,  Corsa, beşinci nesliyle gün yüzüne çıktı.

Alman markanın en beğenilen modellerinden ve 1982 yılında satışa çıktığından bu yana yaklaşık 12 milyon adetlik satışıyla en çok satan otomobillerinden Corsa, beşinci neslinde markanın stil sahibi ufaklığı Adam ile benzer tasarım detaylarını paylaşıyor. GM’in Fiesta’ya rakip çıkarttığı yeni Corsa, beş kapılı ve üç kapılı versiyon seçenekleri sunulacak.Selefine göre, uzunluğu 3 mm arttırılan B segmenti temsilcisinin daha keskin hatları ve ön bölümdeki geniş ızgarası dikkat çekerken, modelde beklendiği gibi LED teknolojili aydınlatma grubu yer alıyor. Kaputun üzerindeki  U şeklinde belirgin hatlar otomobile  daha iddialı ve dinamik bir görünüm kazandırırken, arkada ise yeni stoplar göze çarpıyor. Ayrıca yine arka bölümde enine doğru uzanan çizgiler Yeni Corsa’nın geniş görünmesini sağlıyor.

GM tasarımcılarının özel olarak üzerinde durduğu iç mekânda ise birçok yenilik dikkat çekiyor. Selefine göre, daha stil sahibi ve sofistike görünen kabin, 7 inç boyutundaki Intellilink multimedya sistemiyle teknolojik iddiasını ortaya koyuyor. Ayrıca ısıtmalı ön koltuklar,  direksiyon simidi ve ön cama ek olarak, geniş panaromik cam tavan seçenekler arasında yer alıyor. Yeni Corsa’da güvenlik de bir kenara atılmamış elbette, araçta Kör Nokta Uyarı Sistemi, Uzun Far Asistanı, bi-xenon farlar, Geri Görüş Kamerası ve Şerit Takip Sistemi gibi özellikler sunuluyor.

Yeni Corsa’nın şasisi dördüncü nesil Corsa’dan alınsa da Opel yetkilileri bunu yeni süspansiyon ve hıza duyarlı, şehir içinde park yapılmasını kolaylaştıran elektrik destekli direksiyon sistemiyle revize etmiş. Rakiplerinin karşısına iddialı çıkan otomobilde “Comfort” ve “Sport” olmak üzere iki şasi seçeneği sunuluyor.

Yeni Corsa’nın bir diğer özelliği ise önemli elektronik yardımcıların bulunuyor olması… Otomobilde Yokuş Kalkış Desteği ve Otomatik Park Sistemi gibi şehir içinde hayati önem taşıyan özellikler yer alıyor.

Otomobilin kaputunun altında bulunan yeni 1.0 litrelik ECOTEC üç silindirli direkt benzin enjeksiyonlu motor, Yeni Corsa’nın en önemli yenilikleri arasında… Bu motor, 90 HP ve 115HP olmak üzere iki farklı güç seçeneğine sahip ve 170 Nm tork üretiyor. Alman marka, bu motorun yakıt tüketimi ve emisyon değerleriyle ilgili henüz bir açıklamada bulunmasa da söylenenlere göre, bu motor Start/Stop sistemiyle birlikte oldukça düşük yakıt tüketimi ve emisyon salımına sahip olacak.

Yine benzinliler arasında 1.2 litrelik revize edilmiş 70 HP’lik motora ek olarak, 1.4 litrelik atmosferik 90 HP üreten bir ünite yerini alıyor. Ayrıca 1.4 litrelik 100 HP’lik turbo benzinli motor da benzinli cephesinin en güçlüsü olarak, Yeni Corsa’nın elini kuvvetlendirmeyi hedefliyor. 75 HP ve 95 HP iki farklı güç seçeneği bulunan 1.3 litrelik CDTi motor, beşinci nesil Corsa’nın motor seçenekleri arasında…

6 kademeli otomatik ve manuel şanzıman seçenekleriyle satışa sunulacak Yeni Corsa’nın dünya prömiyeri Paris Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

Opel’in B segmenti temsilcisi
Etiketlendi:         
Whatsapp Hattı
Whatsapp Hattı
Merhaba,
Aracınız ile ilgili sorunlarınıza anında cevap bulabilirsiniz?
Telefon Hattı